Ε.Σ.Σ.Π

Η επίσημη σελίδα της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Πελοποννήσου

Ανακοίνωση Προκρίσεων Ομαδικού Πρωταθλήματος

Ανακοινώνονται οι μαθητές και μαθήτριες που θα εκπροσωπήσουν την ΕΣΣΠ στα Πανελλήνια Ομαδικά Μαθητικά Πρωταθλήματα που θα πραγματοποιηθούν στο Λουτράκι.

Η Προκήρυξη με  τις λεπτομέρειες της διοργάνωσης βρίσκεται εδώ

Όσοι μαθητές προκρίθηκαν με την ομάδα τους στην τελική φάση του Ομαδικού Πρωταθλήματος έχουν δικαίωμα να συμμετέχουν και στο ατομικό με την προϋπόθεσή ότι συμμετείχαν σε κάποια από τις φάσεις του περιφερειακού πρωταθλήματος

Ομαδικό Πρωτάθλημα

Δημοτικά

64ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

1. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ

2. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

3. ΚΩΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

55ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

1.Στεφάνου Δημήτριος

2.Στεφάνου Κωνσταντίνος

3.Καλατζής Ηλίας

4.Κόρδα Ειρήνη

5.Κόρδα Ιωάννα

22ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

1) Μαρούδας Νικόλαος

2) Γασπαρινάτος  Ιωάννης

3) Τζακώστα Κωνσταντίνα

4) Αλεξοπούλου Ελέανα

5) Γασπαρινάτος Μάριος

3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΤΑΞΗ ΣΤ

ΣΙΝΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΑΞΗ Β

ΣΕΡΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ, ΤΑΞΗ Β
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ ΤΑΞΗ Δ

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΙΟΥ

Νικολακόπουλος Δημήτρης

Τσαγκάρης Θεόδωρος Παναγιώτης

Προδρομακης Χαράλαμπος

Νικολαρα Κωνσταντίνα

Αλεξόπουλος Αναστάσιος

Καλλιμανη Βασιλική

Γυμνάσια

Πειραματικό Γυμνάσιο Πατρών

1. Κόλλιας Ιωάννης του Κωνσταντίνου (Γ’ Γυμνασίου)

2. Κόλλιας Δημήτριος του Κωνσταντίνου (Α’ Γυμνασίου)

3. Σταθόπουλος Αλέξιος του Ιωάννη (Γ’ Γυμνασίου)

4. Σολωμού Λεωνόρα του Χρήστου (Β’ Γυμνασίου)

Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Πατρών

Τριάντος Κωνσταντίνος (Γ Γυμνασίου)

Ζαπάντες Παύλος (Γ Γυμνασίου)

Σμυρίλιος Φοίβος Αναστάσιος (Γ Γυμνασίου)

Κοντοδήμου Βικτωρία (Γ Γυμνασίου)

Αναπληρωματικοί: Γούδας Κωνσταντίνος Λεωνίδας, Φερτάκη Ελευθερία

Λύκεια

2ο Γενικό Λύκειο Ναυπάκτου

1.Κούρογλου Κωνσταντίνος του Γεωργίου ( Α΄λυκείου)

2. Κρίτσας Βασίλης του Αθανασίου (Α΄Λυκείου)

3.Χαντζής Φώτης  (Β΄Λυκείου)

4. Νικοπούλου Αικατερίνη του Ηλία (Β΄Λυκείου)

12  ΓΕΛ Πατρών

1.Κόντης Μιχαήλ
2.Ζαφειράκης Ανδρέας
3.Τριπολιτσιώτης Εμμανουήλ
4.Μπίτρας Στυλιανός
5.Πασσαλής Φώτιος
6.Ντούζα Κωνσταντίνα

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ:

1) ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

2) ΛΑΝΑΙ ΤΕΚΙ του ΜΠΑΡΔΥΛ

3) ΚΟΝΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΗ

4) ΚΟΒΑΤΣ ΜΠΙΑΝΚΑ-ΜΑΡΙΑ του ΦΛΟΡΕΑ

5) ΑΧΜΕΤΑΙ ΚΛΑΙΝΤΙ του ΦΡΕΝΤΕΡΙΚ (αναπληρωματικό μέλος)

Αρχηγός ομάδας: ΚΟΒΑΤΣ ΜΠΙΑΝΚΑ-ΜΑΡΙΑ

Αφήστε την απάντησή σας