Ε.Σ.Σ.Δ.Ε.Ι.Ν

Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Δυτικής Ελλάδας και Ιονίων Νήσων

Αποτελέσματα Ατομικού Σχολικού – Ανακοίνωση Προκρίσεων

Οι νικητές/τριες για κάθε τάξη ήταν οι εξής:

ΝΗΠΙΑ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΛΑΜΠΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 33Ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙ
3ος ΖΟΥΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 6Ο ΝΗΠΙAΓΩΓΕΙΟ ΑΙΓΙΟΥ
ΧΔ ΤΖΟΥΓΑΝΑΤΟΣ ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ 3Ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 12Ο ΝΗΠΙΟ
ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗ 4ΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ
ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΝΕΦΕΛΗ 48Ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
A ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΣΕΡΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΣΙΝΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 3Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
3ος ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 35Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΧΔ ΚΩΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 64Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 10Ο  ΑΙΓΙΟΥ
ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ 50Ο  ΠΑΤΡΩΝ
ΦΑΡΜΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 3Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΚΑΡΜΠΕΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 49Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΜΠΑΛΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΡΑΧΝΑΙΙΚΩΝ
3ος ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 56Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΧΔ ΜΠΑΡΟΥΧΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 11 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 64Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΒΡΥΩΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 50Ο  ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10Ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΙΟΥ
2ος ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΣΧΟΛΕΙΟ  ΠΥΡΓΟΥ
3ος ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ
ΧΔ ΚΟΥΤΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΑΝΝΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ 10Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΜΑΓΟΥΛΑ ΤΖΕΝΗ ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ
ΧΑΛΔΑ ΛΥΔΙΑ 4Ο  ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 55Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΤΣΕΜΕΡΙ ΜΑΡΙΟ 11Ο
3ος ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ 64Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΧΔ ΤΣΙΤΣΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 35Ο  ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΛΟΥΚΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 6Ο  ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
ΤΟΜΑΡΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ 44Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΤΖΑΚΩΣΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 22Ο
Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 9Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΙΟΥ
2ος ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 64 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
3ος ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1Ο  ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
ΧΔ ΓΙΑΛΟΥΜΗΣ ΟΡΦΕΑΣ 1Ο  ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 10Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 12Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΑΣ
ΓΚΑΪΝΤΟΥ ΠΕΝΑΜΑ 50Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΘΕΣΗ ONOMA ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΖΑΡΟΝΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 19 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΉΤΡΗΣ 32Ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
3ος ΜΠΕΤΣΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 46Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΧΔ ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 10Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΙΟΥ
ΦΕΡΤΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 50Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΤΟΜΑΡΑ ΙΩΑΝΝΑ 44Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΡΗΓΑ ΜΙΧΑΕΛΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ
Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΜΑΛΑΤΑΡΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΤΡΙΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 15Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
3ος ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
ΧΔ ΓΙΑΛΟΥΜΗΣ ΑΡΗΣ 3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ
ΜΠΑΝΙΑ ΕΛΕΝΗ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 15Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΚΟΛΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2ος ΣΟΛΩΜΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
3ος ΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΧΔ ΣΜΥΡΙΛΙΟΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ
ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
ΚΟΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΙΟΥ
ΦΕΪΖΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ
Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΓΙΩΤΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΓΓΟΥΡΑ
2ος ΚΟΥΡΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2O ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
3ος ΚΟΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 11Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΒΑΖΟYΡΑ ΑΦΡΟΔIΤΗ-ΧΑΡΑΛΑΜΠIΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΡΑΧΝΑΙΙΚΩΝ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 15Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΑΣ
ΣΜΥΡΙΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΙΟΥ
ΛΥΚΕΙΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
1ος ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΕΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ
2ος ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΓΕΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ
3ος ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΛ ΡΙΟΥ
ΧΔ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ ΙΩΣΗΦ ΓΕΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ
ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2Ο ΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ 1Ο ΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
ΡΟΥΓΚΑΛΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 1ΟΓΕΛ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανα κατηγορία

Λύκεια
Γ Γυμνασίου
B Γυμνασίου
A Γυμνασίου
ΣΤ Δημοτικού
E Δημοτικού
Δ Δημοτικού
Γ Δημοτικού
B Δημοτικού
A Δημοτικού
Νήπια

Προκρίσεις

Ατομικό

Σύμφωνα με την προκήρυξη των αγώνων προκρίνονται στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Μαθητών και Μαθητριών οι τρείς (3) πρώτοι μαθητές και οι δύο (2) πρώτες μαθήτριες κάθε τάξης.

Σε περίπτωση που υπάρξουν κενές θέσεις αυτές θα καλυφθούν από τους επιλαχόντες μαθητές/τριες κάθε τάξης.

Επειδή το χρονικό διάστημα στο οποίο πρέπει να οριστικοποιηθούν αυτοί που θα συμμετέχουν στους πανελλήνιους αγώνες είναι πολύ σύντομο παρακαλούμε όσους καταλάβουν θέση πρόκρισης δηλαδή από 1 έως 3 για τα αγόρια και 1 έως 2 για τα κορίτσια αλλά και όσους καταλάβουν θέση επιλαχόντα δηλαδή θέσεις από 4 έως 12 για τα αγόρια και θέσεις 3 έως 7 για τα κορίτσια να δηλώσουν άμεσα την επιθυμία τους να συμμετέχουν ή όχι στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Η δήλωση συμμετοχής (για τους προκριθέντες) και δήλωση επιθυμίας συμμετοχής (για τους επιλαχόντες) μπορεί να γίνει με την αποστολή στο e-mail sxolikaessp2016@gmail.com μέχρι και την Πέμπτη 7/4/2016.

Υποχρεωτικά στο e-mail θα πρέπει να απαντηθούν τα παρακάτω πεδία

ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΜΑΘΗΤΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΓΟΝΕΑ:

ΤΑΞΗ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

E-MAIL (προαιρετικό αλλά επιθυμητό)

ΑΠΑΝΤΗΣΗ (Θα συμμετέχω – Δεν θα συμμετέχω)

Σε περίπτωση που κάποιος δεν δηλώσει ηλεκτρονικά την συμμετοχή του μέχρι τότε θα θεωρηθεί ως να απάντησε αρνητικά. Ελλιπείςαπαντήσεις θα απορρίπτονται και θα θεωρηθούν και αυτές αρνητικές.

Ομαδικό

Στο ομαδικό πρωτάθλημα προκρίνονται τα 5 πρώτα Δημοτικά Σχολεία και τα 3 πρώτα Γυμνάσια. Αντίστοιχα με το ατομικό ως επιλαχόντα μπορούν να δηλώσουν επιθυμία τα επόμενα 3 σχολεία Δηλαδή 6-8 στα δημοτικά και 4-6 στα Γυμνάσια. Θυμίζουμε ότι τα Λύκεια που έχουν συμμετέχει στο τοπικό πρωτάθλημα μπορούν ανεξαρτήτως κατάταξης να συμμετεχουν και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Για το ομαδικό πρωτάθλημα θα πρέπει να αποσταλεί e-mail όπου να δηλώνεται το όνομα του σχολείου και τα παραπάνω στοιχεία για  κάθε μαθητή που θα συμμετέχει στην ομάδα.

Οι θέσεις πρόκρισης που θα παραμείνουν κενές (αρνητικές απαντήσεις) θα αναπληρωθούν με μέριμνα της ΕΣΣΠ από τους αμέσως επόμενους σύμφωνα με την κατάταξη που κατέλαβαν στο τοπικό πρωτάθλημα.

Θυμίζουμε ότι τα Πανελλήνια Ομαδικά και Ατομικά Πρωταθλήματα Μαθητών και Μαθητριών για το 2016 θα διεξαχθούν στο ξενοδοχείο Athos Palace στη Χαλκιδική, στο χρονικό διάστημα από 23 έως 25/4/2016 (Διαβάστε την προκήρυξη για τα Πανελλήνια Ατομικά και Ομαδικά Πρωταθλήματα Μαθητών Μαθητριών 2015 στην ιστοσελίδα της ΕΣΟ (πατώντας εδώ))

Η ΕΣΣΠ θα ναυλώσει λεωφορείο για την μετάβαση στην Χαλκιδική και το κόστος θα είναι περίπου 50 ευρώ (θα κυμανθεί ανάλογα με την συμμετοχή)

1 σχόλιο

Trackbacks

  1. Anonymous

Αφήστε την απάντησή σας